Ubezpieczenia na życie i zdrowie – dlaczego warto w nie inwestować?

Ubezpieczenia na życie i zdrowie – dlaczego warto w nie inwestować?

Choroba, wypadek, śmierć – przykładowe słowa, których bez cienia wątpliwości obawia się każde z nas. Życie nie zawsze jest usłane wyłącznie różami i problemy – mniejsze lub większe – dotykają w zasadzie wszystkich. Gdy przychodzi trudniejszy czas, warto być na tę sytuację odpowiednio przygotowanym. Co możesz zrobić, aby właściwie zabezpieczyć siebie oraz swoich bliskich? Już tłumaczymy.

czytaj więcej
Co dzieje się z kredytem po rozwodzie?

Co dzieje się z kredytem po rozwodzie?

Mówi się żartobliwie, że kredyt to umowa, która łączy dwoje ludzi bardziej niż małżeństwo. I wygląda na to, że w tym powiedzeniu kryje się całkiem spore ziarno prawdy. Co dzieje się w sytuacji, gdy poślubiona para decyduje się przedwcześnie zakończyć związek małżeński i robi to przed spłaceniem wspólnego kredytu na mieszkanie? Postanowiliśmy to sprawdzić.

czytaj więcej
Kredyt na mieszkanie – w Szczecinie i nie tylko!

Kredyt na mieszkanie – w Szczecinie i nie tylko!

Duża i słoneczna kuchnia? A może przestronny taras idealny na wspólną kawę z grupą przyjaciół? To tylko nieliczne z korzyści, które możesz uzyskać biorąc kredyt hipoteczny. Większość z nas przez większość swojego młodego życia dąży do tego, aby kiedyś zamieszkać w swoim własnym, idealnym mieszkaniu czy też domu. Potrzeby mieszkaniowe stale towarzyszą nie tylko młodym ludziom. Ilu z nas zapragnęło przenieść się z mieszkania w centrum miasta (np. Szczecina :)) i zamieszkać w domku, z dala od ulicznego zgiełku?

czytaj więcej
Kredyt dla firm – czy warto?

Kredyt dla firm – czy warto?

Z pewnością nadal znaczna część społeczeństwa o kredycie myśli wyłącznie w kategorii “długu do spłacenia”. Oczywiście, nie należy negować tego sposobu rozumowania w całości, bowiem faktem jest, że biorąc kredyt jesteś zobowiązany do jego spłaty. Nie zapominaj jednak, że – podobnie jak bank – jesteś częściowym beneficjentem tego układu. Otrzymujesz znaczne środki, których bez pomocy zewnętrznej instytucji finansowej, najprawdopodobniej nie byłbyś w stanie zgromadzić na dany moment. Na rynku, można wyróżnić wiele rodzajów kredytu, jako produktu finansowego.
Z momentalnego przypływu środków mogą skorzystać osoby fizyczne, prawne oraz pozostałe jednostki. Przydatność usług kredytowych odczuwają szczególnie przedsiębiorcy. Dlaczego?

czytaj więcej
Kredyt hipoteczny – krok po kroku

Kredyt hipoteczny – krok po kroku

Przepiękny domek z ogrodem na przedmieściach, czy mieszkanie w jednym z najbardziej prestiżowych wieżowców, w samym centrum miasta? Czy to właśnie jedno z Twoich marzeń, które przez brak wystarczającej ilości pieniędzy wydaje Ci się odległe i nierealne? Wcale nie musi to być tak niemożliwe, na jakie wygląda. Kredyt hipoteczny pomógł niejednemu zostać właścicielem wymarzonej nieruchomości. Tylko jak to właściwie wygląda i jak możesz uzyskać kredyt hipoteczny?

czytaj więcej

Napisz do nas