Kredyt hipoteczny bezpośrednio w banku czy u pośrednika? Różnice

Dodano: 11 mar 2022

Kredyt na zakup domu/mieszkania to dla wielu osób najważniejsza decyzja finansowa w życiu. Bez odpowiedniej wiedzy trudno jednak ocenić swoją sytuację ekonomiczną i szanse na otrzymanie wsparcia. Dlatego część osób zainteresowanych wzięciem kredytu hipotecznego konsultuje się pośrednikiem. Czy to dobra strategia? Czy pośrednik kredytowy  jest w stanie pomóc w uzyskaniu wsparcia? Czy może lepiej starać się o kredyt bezpośrednio w banku?

 

Ekspert kredytowy – czym się zajmuje? Czy warto skorzystać z jego usług?

Ubieganie się o kredyt hipoteczny bywa stresujące i wymaga czasu oraz zaangażowania. Można jednak oszczędzić sobie nerwów, decydując się na usługi eksperta kredytowego. Specjalista nie tylko przeanalizuje indywidualną sytuację ekonomiczną klienta, ale również przedstawi oferty kilku banków, pomoże w wyborze najkorzystniejszej opcji oraz zajmie się wszelkimi formalnościami. Będzie także reprezentował interesy klienta przed bankiem.

Jak widać, pośrednik kredytowy świadczy szeroki katalog usług. To, na jakie działania ostatecznie się zdecydujesz, zależy od Twoich potrzeb i oczekiwań. Jako klient nie ponosisz kosztów doradztwa. Ekspert finansowy otrzymuje bowiem wynagrodzenie od banku, o ile umowa między Tobą a bankiem dojdzie do skutku. Co ważne, w żaden sposób nie jesteś zobowiązany do tego, by skorzystać z którejś z przedstawionych ofert.

Obok ekspertów finansowych na rynku funkcjonują również doradcy finansowi. Zakres świadczonego wsparcia w przypadku obu profesji jest podobny. Różnią się jednak sposobem wynagradzania.  Licencjonowany Doradca finansowy jest niezależnym ekspertem, który nie otrzymuje od banku żadnej prowizji. Na rynku jest tak naprawdę niewiele doradców finansowych z licencją.

 

Kredyt na zakup domu/mieszkania – u pośrednika czy w banku?

Skoro pośrednik kredytowy nie pobiera opłat za świadczone usługi, warto skorzystać z jego wsparcia. Pozwali to uniknąć wielokrotnych wizyt w bankach. Ekspert finansowy pomoże w skompletowaniu dokumentów i dopilnuje wszelkich formalności. Podpowie nawet, jak zwiększyć zdolność kredytową i zdobyć więcej środków na wkład własny.

Dzięki profesjonalnemu wsparciu oszczędzisz czas i nerwy, a także dobrze przygotujesz się do rozmów z przedstawicielami banków. W razie potrzeby ekspert hipoteczny wyręczy Cię w spotkaniach, a nawet zajmie się negocjacją warunków w Twoim imieniu.

 

Kredyty hipoteczne w Szczecinie – gdzie szukać wsparcia?

Wzięcie kredytu hipotecznego to niekiedy decyzja na całe życie. Dlatego warto się do niej dobrze przygotować. Doradca kredytowy w Szczecinie świadczy kompleksową pomoc w uzyskaniu wsparcia finansowego od banku. Eksperci kredytowi działają jednak nie tylko w stolicy województwa zachodniopomorskiego, ale i w większości polskich miast. Dlatego niezależnie od tego, gdzie mieszkasz, z pewnością znajdziesz rzetelnego doradcę.

Pomoc eksperta kredytowego jest nieoceniona, zwłaszcza gdy nie masz czasu na kompletowanie dokumentów i wycieczki po bankach lub wiedzy, by zrozumieć zawiłości zawieranej umowy. Specjalista krok po kroku przeprowadzi Cię przez cały proces, dzięki czemu przestanie on być czarną magią.

Jeśli poszukujesz aktualnie eksperta kredytowego, który bezpłatnie poprowadzi Cię przez cały proces kredytu hipotecznego w Szczecinie i okolicach zapraszam do kontaktu.

Honorata Szajner – ekspert kredytowy Szczecin

© 2022 Finansowe Szycie - Ekspert kredytowy Szczecin - Doradca kredytowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Witryna używa ciasteczek, korzystanie z serwisu internetowego oznacza akceptację plików cookies.

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin

Call Now