Kredyt na zakup domu pod miastem

Coraz częściej kontaktują się ze mną Klienci, którzy chcą nabyć dom w spokojnej okolicy i pytają o sposób przeprowadzenia transakcji oraz procedurę kredytową. Pandemia spowodowała że ten temat stał się tematem na czasie i Klienci coraz częściej szukają możliwości zamieszkania w domu choćby z najmniejszym ogródkiem . Pytań o to, od czego zacząć, jeżeli chce […]

czytaj więcej
Kredyt Hipoteczny – wkład własny

Kredyt Hipoteczny – wkład własny

Kredyt hipoteczny na zakup lub budowę nieruchomości  może zostać udzielony, o ile kredytobiorca solidarnie z Bankiem sam zapłaci za jej część . Pieniądze które należy  zaoszczędzić to także zapewnienie dla banku, że  świetnie zarządzasz swoimi finansami i będziesz w stanie terminowo spłacać kredyt.
Bank również  w ten sposób weryfikuje sytuację finansową przyszłego kredytobiorcy
Najpopularniejszą formą wkładu własnego jest posiadanie gotówki. Warto pamiętać, że każda wpłata dokonywana do dewelopera lub zbywcy na poczet kredytowanej nieruchomości jest wliczana do wymagalnego wkładu.

czytaj więcej
Kredyty inwestycyjne dla firm

Kredyty inwestycyjne dla firm

Nie od dziś wiadomo, że rozwój jest procesem ciągłym, który nie ma konkretnie zdefiniowanej daty końcowej. Jeśli chcemy, aby prowadzone przez nas przedsiębiorstwo stale szło do przodu, nie możemy pozwolić sobie na zbyt długie przystanki. Taki stan rzeczy grozi bowiem stagnacją, która momentalnie przełoży się na pozycję rynkową firmy. Nie jest też jednak tajemnicą, że dbanie o właściwie ukierunkowany rozwój wiąże się często z kosztownymi inwestycjami. Gdy myślimy o zorganizowaniu takich dodatkowych funduszy, na myśl przychodzi nam hasło kredyt inwestycyjny. Czym jest, w jakich sytuacjach można się o niego ubiegać i jak wybrać odpowiednią ofertę?

czytaj więcej
Ubezpieczenia na życie i zdrowie – dlaczego warto w nie inwestować?

Ubezpieczenia na życie i zdrowie – dlaczego warto w nie inwestować?

Choroba, wypadek, śmierć – przykładowe słowa, których bez cienia wątpliwości obawia się każde z nas. Życie nie zawsze jest usłane wyłącznie różami i problemy – mniejsze lub większe – dotykają w zasadzie wszystkich. Gdy przychodzi trudniejszy czas, warto być na tę sytuację odpowiednio przygotowanym. Co możesz zrobić, aby właściwie zabezpieczyć siebie oraz swoich bliskich? Już tłumaczymy.

czytaj więcej
Co dzieje się z kredytem po rozwodzie?

Co dzieje się z kredytem po rozwodzie?

Mówi się żartobliwie, że kredyt to umowa, która łączy dwoje ludzi bardziej niż małżeństwo. I wygląda na to, że w tym powiedzeniu kryje się całkiem spore ziarno prawdy. Co dzieje się w sytuacji, gdy poślubiona para decyduje się przedwcześnie zakończyć związek małżeński i robi to przed spłaceniem wspólnego kredytu na mieszkanie? Postanowiliśmy to sprawdzić.

czytaj więcej
Kredyt na mieszkanie – w Szczecinie i nie tylko!

Kredyt na mieszkanie – w Szczecinie i nie tylko!

Duża i słoneczna kuchnia? A może przestronny taras idealny na wspólną kawę z grupą przyjaciół? To tylko nieliczne z korzyści, które możesz uzyskać biorąc kredyt hipoteczny. Większość z nas przez większość swojego młodego życia dąży do tego, aby kiedyś zamieszkać w swoim własnym, idealnym mieszkaniu czy też domu. Potrzeby mieszkaniowe stale towarzyszą nie tylko młodym ludziom. Ilu z nas zapragnęło przenieść się z mieszkania w centrum miasta (np. Szczecina :)) i zamieszkać w domku, z dala od ulicznego zgiełku?

czytaj więcej

    Napisz do nas