Kredyt na mieszkanie – w Szczecinie i nie tylko!

Dodano: 11 mar 2022

Duża i słoneczna kuchnia? A może przestronny taras idealny na wspólną kawę z grupą przyjaciół? To tylko nieliczne z korzyści, które możesz uzyskać biorąc kredyt hipoteczny. Większość z nas przez większość swojego młodego życia dąży do tego, aby kiedyś zamieszkać w swoim własnym, idealnym mieszkaniu czy też domu. Potrzeby mieszkaniowe stale towarzyszą nie tylko młodym ludziom. Ilu z nas zapragnęło przenieść się z mieszkania w centrum miasta (np. Szczecina 🙂 ) i zamieszkać w domku, z dala od ulicznego zgiełku?

 

Kredyt hipoteczny – czy to w ogóle jest mi potrzebne?

Rzadko zdarzają się sytuacje, że ludzie – zwłaszcza młodzi – są w stanie kupić mieszkanie z prawem własności za własne, wolne środki. Efektem rezygnacji z zaciągnięcia kredytu na zakup nieruchomości, jest najczęściej decyzja o wieloletnim wynajmowaniu mieszkania. Zastanów się jednak nad tym czy nie wolisz, aby Twoje pieniądze były przeznaczane na spłatę miesięcznej raty kredytowej. Płacąc tzw. odstępne dla osoby, która wynajmuje Ci dany lokal, nie przeznaczasz tych środków w sposób inwestycyjny. Kupując mieszkanie lub dom za środki pochodzące z kredytu hipotecznego, sprawiasz, że od samego początku jesteś właścicielem danej nieruchomości. Z wynajmowanego mieszkania możesz jedynie, przez czas określony w umowie najmu, korzystać. Niezależnie jednak od wysokości uiszczanych opłat, to miejsce nigdy nie będzie Twoje.
Właściwie dobrana oferta kredytowa sprawi, że płacona rata nie będzie kosztem znacznie wygórowanym w stosunku do opłat, związanych z wynajmowaniem nieruchomości. Nie musisz zarabiać ogromnych sum, aby móc uzyskać takie dofinansowanie dla swoich marzeń. Zgodnie z Klimatem Hipotecznym z 2013 r., czyli okresowym badaniem rynku kredytów hipotecznych zainicjowanym przez Radę Programową Fundacji na rzecz Kredytu Hipotecznego, średni kredyt wystarcza na zakup blisko 60 mkw. mieszkania. Zostało to dopasowane do możliwości osoby, która posiada zarobki na średnim poziomie wysokości. Zgodnie z wcześniejszymi raportami, metraż możliwy do zakupienia przez średnio zarabiających, stale się zwiększa.

 

Mam środki – na co je mogę przeznaczyć?

Co do zasady, można powiedzieć, że wybór należy do Ciebie. Środki pochodzące z udzielonego kredytu hipotecznego możesz przeznaczyć m.in. na:

  • zakup nowego mieszkania,
  • zakup nowego domu,
  • remont mieszkania lub domu,
  • zakup działki budowlanej,
  • zakup innego rodzaju gruntu.
  • Tak naprawdę może to być jakakolwiek nieruchomość, która może zostać obciążona hipoteką, czyli jednym z ograniczonych praw rzeczowych.

Wiem, że CHCĘ – co dalej?

Zanim będziesz mógł cieszyć się przypływem znacznej gotówki, a docelowo, swoimi czterema ścianami, musisz przejść przez cały proces kredytowy. Jeśli nie czujesz się na siłach, aby samemu się z tym uporać, zapraszam Cię do skorzystania z moich usług. W ramach bezpłatnej obsługi pomogę Ci uzyskać najkorzystniejszy kredyt na rynku. Zajmę się wszelką dokumentacją, formalnościami oraz przekażę Ci wszelkie cenne wskazówki i porady dotyczące kredytów hipotecznych.

Zapraszam do kontaktu

Honorata Szajner – ekspert kredytowy Szczecin

© 2022 Finansowe Szycie - Ekspert kredytowy Szczecin - Doradca kredytowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Witryna używa ciasteczek, korzystanie z serwisu internetowego oznacza akceptację plików cookies.

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin

Call Now