Kredyt dla firm – czy warto?

Dodano: 11 mar 2022

Z pewnością nadal znaczna część społeczeństwa o kredycie myśli wyłącznie w kategorii “długu do spłacenia”. Oczywiście, nie należy negować tego sposobu rozumowania w całości, bowiem faktem jest, że biorąc kredyt jesteś zobowiązany do jego spłaty. Nie zapominaj jednak, że – podobnie jak bank – jesteś częściowym beneficjentem tego układu. Otrzymujesz znaczne środki, których bez pomocy zewnętrznej instytucji finansowej, najprawdopodobniej nie byłbyś w stanie zgromadzić na dany moment. Na rynku można wyróżnić wiele rodzajów kredytu, jako produktu finansowego.
Z momentalnego przypływu środków mogą skorzystać osoby fizyczne, prawne oraz pozostałe jednostki. Przydatność usług kredytowych odczuwają szczególnie przedsiębiorcy. Dlaczego?

Kredyt = Inwestycja

Gospodarka wolnorynkowa jest wprost wymarzonym miejscem dla pomysłowych, przedsiębiorczych i kreatywnych osób. Wielokrotnie ludzie mnożą biznesplany, które finalnie mają okazać się ich osobistą żyłą złota. Równie często napotykają oni na przeszkody kapitałowe, które uniemożliwiają im rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej, bądź wznieść na wyżyny już prowadzoną firmę. Może właśnie Ty znalazłeś się w podobnej sytuacji? Rozwiązaniem jest zaciągnięcie kredytu dla firm.
Po zakończeniu procesu udzielania kredytu, będziesz mógł w pełni wykorzystać środki finansowe, które zostaną Ci przyznane.
Dlaczego nadal tak wiele osób boi się podjąć taki krok?
Myślą oni wyłącznie o wcześniej wspomnianym elemencie spłaty długu, a zapominają o tym, że kredyt to świetna inwestycja. Dzięki nowo przyznanym środkom, otwiera się przed Tobą wiele możliwości. Możesz na przykład:

  • dokonać zakupu niezbędnych materiałów, które umożliwią Ci rozwój własnego biznesu,
    wynająć przestrzeń biurową, w której będziesz swobodnie mógł pracować oraz zatrudniać pracowników,
  • zakupić produkty, które następnie zamierzasz ponownie sprzedawać w ramach swojej działalności (np. sklep stacjonarny, e-commerce).
  • Mógłbyś sam dopisać kolejne punkty? Z pewnością! Możliwości jest ogrom.

 

Pozostaw po sobie dobry ślad!

Dzień zapłaty ostatniej raty kredytowej na pewno przynosi uczucie szczęścia i ulgi. Mimo, że dobrze rozplanowany i dobrany kredyt nie powinien spędzać nam snu z powiek, to samo bycie “zobowiązanym” – dla niektórych – może być wyzwaniem. Dodatkowym atutem kredytów firmowych jest budowanie pozytywnej historii kredytowej prowadzonej działalności. Wzięcie jednego kredytu oraz jego pomyślna spłata, z pewnością przełożą się na ewentualne późniejsze rozpatrywanie Twojej prośby o udzielenie podobnego produktu finansowego. Bank oraz inne jednostki z tego sektora, badają nie tylko zdolność kredytową firmy na moment przyznawania kredytu, ale również sprawdzają historię kredytową swoich przyszłych klientów.
Pewnym możesz być wyłącznie jutra, a więc nie możesz przewidzieć czy w przyszłości nie będziesz potrzebował kredytu firmowego, by rozwinąć skrzydła swojego interesu!

Dla tych, którzy nie lubią formalności…

Proces udzielania kredytu jest złożony i obarczony wieloma formalnościami. Już samo złożenie wniosku jest czynnością, która wymaga skrupulatności, dokładności oraz znajomości charakteru dokumentacji bankowej. Nie każdy potrafi (i chce!) sam wypełnić wszystkie niezbędne dokumenty oraz zrozumieć, niejednokrotnie mocno rozbudowane, przepisy prawa, które dotyczą kredytów firmowych. Nie ma w tym nic złego! Może to właśnie Ty jesteś artystą/malarzem, który ma swój inny, unikatowy talent, ale akurat nie ma głowy do “papierków”. Wystarczy, że skontaktujesz się ze mną, ekspertką z Finansowego Szycia, a ja, sprawnie poprowadzę Cię przez cały proces – od wniosku do udzielenia kredytu i wypłaty upragnionych środków.

Tylko jedno zadanie leży po Twojej stronie…
Zdecyduj się na inwestycje! 🙂

© 2022 Finansowe Szycie - Ekspert kredytowy Szczecin - Doradca kredytowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Witryna używa ciasteczek, korzystanie z serwisu internetowego oznacza akceptację plików cookies.

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin

Call Now