Ubezpieczenia na życie i zdrowie – dlaczego warto w nie inwestować?

Dodano: 11 mar 2022

Ubezpieczenia na życie i zdrowie – dlaczego warto w nie inwestować?

Choroba, wypadek, śmierć – przykładowe słowa, których bez cienia wątpliwości obawia się każde z nas. Życie nie zawsze jest usłane wyłącznie różami i problemy – mniejsze lub większe – dotykają w zasadzie wszystkich. Gdy przychodzi trudniejszy czas, warto być na tę sytuację odpowiednio przygotowanym. Co możesz zrobić, aby właściwie zabezpieczyć siebie oraz swoich bliskich? Już tłumaczymy.

 

Rozsądek i świadomość

Zacznijmy od tego, co na dobrą sprawę zapewniają nam polisy ubezpieczeniowe. Odpowiedź jest prosta i można ją przedstawić w dwóch słowach: gwarancję oraz zabezpieczenie. Nie chodzi o strach i pesymizm, które w ciemno zakładają, że stanie nam się coś złego. W grę wchodzi rozsądek i świadomość tego, że wydarzenia w życiu czasem mogą niespodziewanie przyjąć niekorzystny obrót. Z ubezpieczeniami jest tak, że czasami mamy wątpliwości na temat zasadności ich zawierania. Wierzymy, że te wszystkie złe rzeczy, o których się słyszy i czyta nie dotkną akurat nas, ponieważ prawdopodobieństwo jest zbyt małe. A później, gdy coś pójdzie nie tak, wyrzucamy sobie lekkomyślność i mamy wewnętrzny żal, że w porę nie zadbaliśmy o odpowiednie zabezpieczenie.

Kiedy przyda się ubezpieczenie? Na tak postawione pytanie odpowiadać można niemal w nieskończoność. Wypadek komunikacyjny, trwałe uszkodzenie zdrowia wskutek nieszczęśliwego wypadku czy atak choroby nowotworowej, to tak naprawdę tylko wierzchołek góry lodowej. Kluczowe jest to, aby zdać sobie sprawę, że wszystkie te złe rzeczy – mniej lub bardziej prawdopodobne – mogą się wydarzyć, nawet całkowicie bez naszego udziału i winy.

 

Waga konsekwencji

Wyobraźmy sobie koszmarną, ale niestety funkcjonującą w naszym świecie sytuację, gdy otrzymujemy wyniki badań i dowiadujemy się o ciężkiej chorobie. Całe nasze życie zostaje przewartościowane w ciągu kilku chwil, natychmiast zmieniają się priorytety i podejście do wielu codziennych spraw. Leczenie jest oczywiście kosztowne, często wymaga skomplikowanych zabiegów czy nawet wyjazdów do zagranicznych specjalistów. Skąd wziąć na to pieniądze? W takich sytuacjach z pomocą przychodzą zapobiegliwość oraz rozsądek, którymi wykazaliśmy się wcześniej. Odpowiednia polisa, która zazwyczaj wiąże się z naprawdę małymi kosztami, może zapewnić nam w chwili kryzysu niezbędne i wymierne środki, które umożliwią skuteczną walkę z chorobą.

Przykładów, kiedy ubezpieczenie na zdrowie lub życie będzie dla nas i naszych bliskich bezcenne jest oczywiście zdecydowanie więcej. Ciężki wypadek może skutkować kalectwem i wiązać się z późniejszą niemożnością wykonywania wcześniejszej pracy zarobkowej. Jak w takiej sytuacji spłacać kredyt czy radzić sobie z życiem na co dzień? W grę wchodzi także opcja najgorsza i ostateczna, czyli śmierć. Ta bywa czasami równie bezwzględna, co niespodziewana. Nieszczęśliwe wypadki, następstwa chorób, mnożyć można w nieskończoność. Zapewnienie sobie ubezpieczenia na życie sprawi, że będziemy spokojniejsi o przyszłość naszych bliskich, gdyby nas nieoczekiwanie zabrakło.
Przytoczenie tych wszystkich przykładów ma jeden cel – zwrócić uwagę na wartość ubezpieczenia. Zawarcie umowy tego rodzaju naprawdę nie wiąże się z pesymizmem, defetyzmem i oczekiwaniem w życiu wszystkiego, co złe. To działanie, które świadczy o dojrzałości i świadomości. Nie spodziewajmy się najgorszego, ale bądźmy przygotowani na różne ewentualności. Podjęcie odpowiedniej decyzji we właściwym momencie może się bowiem okazać jedną z najważniejszych w naszym życiu.

Nasz zespół jest świadomy zagrożeń, jakie niesie ze sobą codzienność. Od dawien dawna staramy się pomagać naszym Klientom i zabezpieczać ich na wszystkie niepożądane ewentualności. Jeśli uważasz, że warto porozmawiać o ubezpieczeniach na zdrowie i życie, zgłoś się do nas. Wysłuchamy Cię, dokładnie wszystko wyjaśnimy i pozostawimy pełen komfort podjęcia ostatecznej decyzji.

© 2022 Finansowe Szycie - Ekspert kredytowy Szczecin - Doradca kredytowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Witryna używa ciasteczek, korzystanie z serwisu internetowego oznacza akceptację plików cookies.

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin

Call Now