Oprocentowanie zmienne czy stałe przy kredycie hipotecznym?

Oprocentowanie zmienne czy stałe przy kredycie hipotecznym?

Jedną z decyzji, którą klient banku musi podjąć w ramach procedury ubiegania się o kredyt hipoteczny, jest wybór rodzaju oprocentowania. Na którą z dwóch dostępnych opcji warto się zdecydować? Oprocentowanie zmienne czy stałe? Które i w jakiej sytuacji wybrać? Kredyt na zakup domu/mieszkania – jakie oprocentowanie wybrać?   Znakomita większość działających na rynku banków oferuje […]

czytaj więcej
Jak dostać kredyt hipoteczny ?

Jak dostać kredyt hipoteczny ?

Kredyt hipoteczny to najczęściej długoterminowe zobowiązanie, które – choć pozwala spełnić marzenia o własnym lokum – znacząco obciąża domowy budżet. Warto się do niego odpowiednio przygotować. Co zrobić, by nie żałować? Jak zwiększyć swoje szanse na uzyskanie wsparcia? Co radzi ekspert kredytowy? Zwiększ swoje szanse na pozytywne rozpatrzenie wniosku. Przeczytaj jakie działania warto podjąć jeszcze […]

czytaj więcej
Polski Ład – wkład własny i dopłaty do kredytu hipotecznego

Polski Ład – wkład własny i dopłaty do kredytu hipotecznego

Nowy Ład to rządowy program, który w założeniu ma stanowić wsparcie dla polskiej gospodarki po kryzysie związanym z pojawieniem się pandemii Covid-19. Opiera się on na dziesięciu filarach, w tym m.in. obniżce podatków. W jego ramach Polacy będą mogli również liczyć na pomoc w uzyskaniu pierwszego mieszkania i dopłat do kredytu hipotecznego. Jak ma to wyglądać w praktyce? Czy kredyt na zakup domu/mieszkania bez wkładu własnego stanie się możliwy?

czytaj więcej
Kredyt hipoteczny bezpośrednio w banku czy u pośrednika? Różnice

Kredyt hipoteczny bezpośrednio w banku czy u pośrednika? Różnice

Kredyt na zakup domu/mieszkania to dla wielu osób najważniejsza decyzja finansowa w życiu. Bez odpowiedniej wiedzy trudno jednak ocenić swoją sytuację ekonomiczną i szanse na otrzymanie wsparcia. Dlatego część osób zainteresowanych wzięciem kredytu hipotecznego konsultuje się pośrednikiem. Czy to dobra strategia? Czy ekspert kredytowy jest w stanie pomóc w uzyskaniu wsparcia? Czy może lepiej starać się o kredyt bezpośrednio w banku?

czytaj więcej
Kredyt na zakup domu pod miastem

Kredyt na zakup domu pod miastem

Coraz częściej kontaktują się ze mną Klienci, którzy chcą nabyć dom w spokojnej okolicy i pytają o sposób przeprowadzenia transakcji oraz procedurę kredytową. Pandemia spowodowała że ten temat stał się tematem na czasie i Klienci coraz częściej szukają możliwości zamieszkania w domu choćby z najmniejszym ogródkiem . Pytań o to, od czego zacząć, jeżeli chce się nabyć taką nieruchomość jest coraz więcej.

czytaj więcej
Kredyt Hipoteczny jaki wkład własny?

Kredyt Hipoteczny jaki wkład własny?

Kredyt hipoteczny na zakup lub budowę nieruchomości  może zostać udzielony, o ile kredytobiorca solidarnie z Bankiem sam zapłaci za jej część . Pieniądze które należy  zaoszczędzić to także zapewnienie dla banku, że  świetnie zarządzasz swoimi finansami i będziesz w stanie terminowo spłacać kredyt.
Bank również  w ten sposób weryfikuje sytuację finansową przyszłego kredytobiorcy
Najpopularniejszą formą wkładu własnego jest posiadanie gotówki. Warto pamiętać, że każda wpłata dokonywana do dewelopera lub zbywcy na poczet kredytowanej nieruchomości jest wliczana do wymagalnego wkładu.

czytaj więcej
Kredyty inwestycyjne dla firm

Kredyty inwestycyjne dla firm

Nie od dziś wiadomo, że rozwój jest procesem ciągłym, który nie ma konkretnie zdefiniowanej daty końcowej. Jeśli chcemy, aby prowadzone przez nas przedsiębiorstwo stale szło do przodu, nie możemy pozwolić sobie na zbyt długie przystanki. Taki stan rzeczy grozi bowiem stagnacją, która momentalnie przełoży się na pozycję rynkową firmy. Nie jest też jednak tajemnicą, że dbanie o właściwie ukierunkowany rozwój wiąże się często z kosztownymi inwestycjami. Gdy myślimy o zorganizowaniu takich dodatkowych funduszy, na myśl przychodzi nam hasło kredyt inwestycyjny. Czym jest, w jakich sytuacjach można się o niego ubiegać i jak wybrać odpowiednią ofertę?

czytaj więcej
Ubezpieczenia na życie i zdrowie – dlaczego warto w nie inwestować?

Ubezpieczenia na życie i zdrowie – dlaczego warto w nie inwestować?

Choroba, wypadek, śmierć – przykładowe słowa, których bez cienia wątpliwości obawia się każde z nas. Życie nie zawsze jest usłane wyłącznie różami i problemy – mniejsze lub większe – dotykają w zasadzie wszystkich. Gdy przychodzi trudniejszy czas, warto być na tę sytuację odpowiednio przygotowanym. Co możesz zrobić, aby właściwie zabezpieczyć siebie oraz swoich bliskich? Już tłumaczymy.

czytaj więcej
Co dzieje się z kredytem po rozwodzie?

Co dzieje się z kredytem po rozwodzie?

Mówi się żartobliwie, że kredyt to umowa, która łączy dwoje ludzi bardziej niż małżeństwo. I wygląda na to, że w tym powiedzeniu kryje się całkiem spore ziarno prawdy. Co dzieje się w sytuacji, gdy poślubiona para decyduje się przedwcześnie zakończyć związek małżeński i robi to przed spłaceniem wspólnego kredytu na mieszkanie? Postanowiliśmy to sprawdzić.

czytaj więcej
Kredyt na mieszkanie – w Szczecinie i nie tylko!

Kredyt na mieszkanie – w Szczecinie i nie tylko!

Duża i słoneczna kuchnia? A może przestronny taras idealny na wspólną kawę z grupą przyjaciół? To tylko nieliczne z korzyści, które możesz uzyskać biorąc kredyt hipoteczny. Większość z nas przez większość swojego młodego życia dąży do tego, aby kiedyś zamieszkać w swoim własnym, idealnym mieszkaniu czy też domu. Potrzeby mieszkaniowe stale towarzyszą nie tylko młodym ludziom. Ilu z nas zapragnęło przenieść się z mieszkania w centrum miasta (np. Szczecina :)) i zamieszkać w domku, z dala od ulicznego zgiełku?

czytaj więcej
Kredyt dla firm – czy warto?

Kredyt dla firm – czy warto?

Z pewnością nadal znaczna część społeczeństwa o kredycie myśli wyłącznie w kategorii “długu do spłacenia”. Oczywiście, nie należy negować tego sposobu rozumowania w całości, bowiem faktem jest, że biorąc kredyt jesteś zobowiązany do jego spłaty. Nie zapominaj jednak, że – podobnie jak bank – jesteś częściowym beneficjentem tego układu. Otrzymujesz znaczne środki, których bez pomocy zewnętrznej instytucji finansowej, najprawdopodobniej nie byłbyś w stanie zgromadzić na dany moment. Na rynku, można wyróżnić wiele rodzajów kredytu, jako produktu finansowego.
Z momentalnego przypływu środków mogą skorzystać osoby fizyczne, prawne oraz pozostałe jednostki. Przydatność usług kredytowych odczuwają szczególnie przedsiębiorcy. Dlaczego?

czytaj więcej
Kredyt hipoteczny – krok po kroku

Kredyt hipoteczny – krok po kroku

Przepiękny domek z ogrodem na przedmieściach, czy mieszkanie w jednym z najbardziej prestiżowych wieżowców, w samym centrum miasta? Czy to właśnie jedno z Twoich marzeń, które przez brak wystarczającej ilości pieniędzy wydaje Ci się odległe i nierealne? Wcale nie musi to być tak niemożliwe, na jakie wygląda. Kredyt hipoteczny pomógł niejednemu zostać właścicielem wymarzonej nieruchomości. Tylko jak to właściwie wygląda i jak możesz uzyskać kredyt hipoteczny?

czytaj więcej

    Napisz do nas